כשרות


שאלה: קפסולות קפה שמיוצרות עבור מכונות קפה למיניהם, האם צריכים כשרות? ווהאם יש הבדל בין קפסולות בטעמים לקפסולות קפה רגיל?

שאלה: אני עובד בחברת הסעות, ובמשך השבוע אני נקלע לחנויות נוחות שעובדות לצערי בשבת, ואין להם תעודת הכשר. האם מותר לי לקנות מהם קפה או מאפה, זה עוזר לי לערנות בנהיגה בפרט בלילה?

שאלה: בארוחת הצהריים במקום עבודתי אני יושב בשולחן אחד עם חברי, שלצערי לא מקפיד כלל על כשרות. האם מותר לאכול לידו, או שיש חשש כמו באדם שאוכל בשר שאסור לאכול לידו מאכל חלבי אלא אם כן נותנים היכר בניהם, שלא יבואו לאכול אחד מחברו. וכן מה יהיה הדין במשפחה שהולכת לאכול במסעדה, כאשר חלק מזמינים בשר חלק וחלק בשר כשר, האם מותר לשבת לידם בשעת האוכל?

שאלה: אדם שסובל מיובש בשפתיים ומחמת כן יש לו חתכים שיוצא מהם דם האם מותר לו לבלוע את הדם היוצא מהן? ומה הדין באצבע שנפצעה ויוצא ממנה דם ורוצה ליתנה בתוך פיו?

שאלה: קנינו טוסטר חדש ולא הספקנו להטביל אותו כדת וכדין (או להשאילו לגוי, או בדרכים האחרות), האם יהיה ניתן להשתמש בו על ידי הפסק של נייר אפיה, כך שהאוכל לא יגע ישירות בטוסטר אלא בנייר? כמו כן מה הדין נייר כסף?